Hlavná stránka / Vzdelávanie / Záujmové vzdelávanie

Záujmové vzdelávanie

„Umenie kreativity" prostredníctvom kultúrno-osvetovej činnosti a celoživotného vzdelávania.

 

Umenie má vo výchove k tvorivosti dominantné postavenie. Tvorivá umelecká činnosť vedie k rozvíjaniu talentu a k osvojovaniu technických zručností - práve o to sa prostredníctvom aktivít Regionálneho kultúrneho centra snažíme.


Záujmové vzdelávanie je v dôležitou súčasťou práce aj nášho oddelenia záujmovo-umeleckej, v ktorom okrem súťaží, prehliadok a festivalov pripravujeme aj školiteľské podujatia zamerané na jednotlivé oblasti ZUČ.


Často využívanými formami záujmového vzdelávania sú prednášky pre verejnosť na rôzne témy (pri príležitosti významných dní,  zdravie, životný štýl, história, architektúra, príroda, folklór, divadlo, hudba a pod.)


Ďalšou formou kultúrno-vzdelávacích aktivít, o ktoré je veľký záujem, sú tvorivé dielne – workshopy / kurzy pre deti i dospelých, konajúce sa pravidelne i jednorazovo počas roka, napr. ako sprievodné podujatia k výstavám, súťažiam, alebo ako ponuka na využitie času počas celého roka.


Fotogaléria 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

Pripravujeme

21.6.2022 - 25.6.2022 Hornonitrianske folklórne slávnosti 2022 11.6.2022 KONTAKT 2022 07.6.2022 Bylinková škola s Adrianou Polereckou 31.5.2022 Učíme sa umeniu 2022: Nebo - maľba oblakov

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.