Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Whiskyho cestovateľské kino

Fotky a dobrodružstvá z ciest speváka kapely Slobodná Európa

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát), Nepál (kde niekoľkokrát sám bez nosičov absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5 500 m.n.m.), Venezuelu, Laos, Indonéziu, Kamerun, Vietnam, Borneo, Peru, Albánsko, Sumatru, Austráliu,Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Kosovo, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie.

Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Whiskyho cestovateľské kino prebieha v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav aj s diskusiou na záver.

V RKC v Prievidzi ho obvykle organizujeme dvakrát v rámci kalendárneho roka.

Zoznam všetkých plánovaných premietaní nájdete na stránke http://wck.slobodnaeuropa.sk/

Organizátor: Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

 


Archív obsahuje prierez ročníkov Whiskyho cestovateľské kino