Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Whiskyho cestovateľské kino: Mexiko

Termín: 20.2.2024, 18:00

Päťtisícové aktívne sopky, pyramídy a ruiny predkolumbovských miest, nádherné historické koloniálne mestá, ale aj odľahlé indiánske dedinky. Horúce tropické pralesy, suché pláne s obrovskými kaktusmi, ale aj príjemne svieže náhorné plošiny s ihličnatými lesmi, či údolia porastené obrovskými plantážami agáve na výrobu tradičného mezcalu.

Surferské mestečká aj ľudoprázdne pláže pacifického pobrežia. Pulzujúce tržnice, skvelé jedlo a príjemní ľudia.

To všetko nájdete v Mexiku, o ktorom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky

sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil, môžeme len tak náhodne spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 17-krát), Nepál, Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Afganistan, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Mexiko, Kanadu, Indonéziu, Gruzínsko, Nikaraguu, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgizsko, Salvádor, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Kambodžu, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

utorok 20. 2. 2024 o 18.00 h                           

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

Vstupné v predpredaji 6 €: https://lnk.sk/ohrw

Vstupné v deň podujatia: 7 €

Whiskyho cestovateľské kino: Mexiko - plagát

Miesto konania

sála RKC v Prievidzi

Zabezpečuje

Ing. Peter Cagáň; 046 / 512 18 13; 0901 918 871; fotofilm@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi