Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Srdcom v raji

Srdcom v raji

Termín: od 3.11.2021, 09:00 do 22.12.2021, 15:00

Oznamujeme vám, že z technických príčin bude galéria otvorená v pracovných dňoch od 9:00 do 15:00 h.


Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi a autor Karol Kobella vás pozývajú na výstavu SRDCOM V RAJI v galérii Regionart pri RKC v Prievidzi. 

 

Viac o výstave fotografií slovenskej krajiny

Autor výstavy Karol Kobella predstavuje na fotografiách prírodu tak, ako ju zachytil na svojich potulkách po Slovensku.

Fotografie prírody sú pre autora podkladom a inšpiráciou k jeho premýšľaniu o človeku, jeho ceste a zmysle života. Krása a sila fotografií vám podľa autora môže pomôcť nájsť cestu pokoja, šťastia a rovnováhy v živote. Nie je prvým autorom, ktorý krásu prírody využíva na vypovedanie hlbších myšlienok a posolstiev.

Fotografie, predstavované na výstave Srdcom v raji nie sú titulom na jedno pozretie, môžete sa k nim vracať a opätovne hľadať v ich kráse posolstvo, radosť alebo pomoc v ťažších chvíľach.

 


Karol Kobella

Narodil sa v Prievidzi, má 49 rokov, je ženatý, má dve deti a v súčasnosti žije v obci Sebedražie. Vyučený ako baník po siedmich rokoch práce v bani toto remeslo zanechal, začal sa venovať prácam vo výškach a reklame.

V súčasnosti pracuje v oblasti stavebníctva. Svoje umelecké sklony objavil v detstve v dielni starého otca. Je športovo založený človek, ktorý sa venuje turistike, vodáctvu, hokeju, behu, skialpinizmu a rád sa prevezie po slovenských kopcoch na bicykli.

Fotografii sa venuje 15 rokov a na svojich fotografiách sa snaží zachytiť emócie, ktorými ukazuje, aká je naša planéta krásna, poučná a inšpiratívna.

Karol Kobella je človek otvorený, ochotný pomôcť, poradiť, ale aj vypočuť si názor iných ľudí. O svoje skúsenosti sa rád podelí s každým, kto prejaví záujem. Stretnete ho často v horách, alebo na lúkach Slovenska, kde často len tak pod holým nebom prespáva v lete či v zime a čaká na možnosť zachytiť, to čo mu príroda ponúkne na svoj fotoaparát.

Vystavené fotografie sú predajné a v prípade záujmu kontaktujte autora. 

Tel.: 0918 564 041, e-mail.: karolkobella@gmail.com


 

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19

Trvanie výstavy: 3. 11. - 22. 12. 2021
Vstupné: 1 € / žiaci, študenti  a seniori 0,50 € / ZŤP a vojnoví veteráni zadarmo

Výstava Srdcom v raji - plagát

Miesto konania

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi

Zabezpečuje

Ing. Peter Cagáň; bližšie informácie: 046 / 512 18 13; fotofilm@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Fotogaléria

5 fotografií