Obrazy duše
Termín: 6.11.2010, 09:00
Vážení priatelia výtvarníci,
v príprave na tohtoročnú prehliadku neprofesionálnej výtvarnej tvorby , cieľom ktorej je nielen prezentácia členov Klubu výtvarníkov pri RKC v Prievidzi a ďalších individuálnych tvorcov, ale aj zdravotne postihnutých jedincov, uskutoční Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi s podporou Ministerstva kultúry SR a v spolupráci s OZ „Šťastie si ty" v Prievidzi a OZ Prvosienka v Partizánskom
v dňoch 5. a 6. novembra 2010
v priestoroch galérie a sály RKC na Záhradníckej ul. 19 v Prievidzi
Tvorivé dielne artterapie
Dielne budú viesť skúsení výtvarníci a arteterapeuti:
Alena a Veronika Wagnerové zo Senca
a Nataša Krajčiová, liečebný pedagóg z Prievidze.
Program:
piatok 5. novembra 2010 od 15.30 do 18.00
Inšpiratívne ukážky výtvarnej tvorby Aleny a Veroniky Wagnerových,
spojené s projekciou ich výtvarných diel, rozhovory o možnostiach spontánnej kresby a maľby a jej využitia v arteterapii detí i dospelých.
sobota 6. novembra 2010 od 9.00 do 13.00
Praktické tvorivé dielne artterapie. V rámci dielní budú vytvorené viaceré skupiny, ktoré si v ich priebehu vyskúšajú tvorivú činnosť s viacerými výtvarnými technikami (pastel, akvarel, tempera) a budú sa podieľať na tvorbe spoločných diel.
Materiál a technické pomôcky potrebné na dielne zabezpečí Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, členovia Klubu výtvarníkov si zároveň môžu so sebou priniesť i vlastné potreby pre prácu s pastelom alebo akvarelom.
Tešíme sa na stretnutia s Vami v RKC v Prievidzi.
Pozn.: Informácie o lektoroch: www.wagner-art.sk