Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Zahrajte sa!

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi je tradične spoluorganizátorom významného regionálneho kultúrneho podujatia Hornonitrianske folklórne slávnosti. V rámci 38. ročníka si pre vás pripravili sprievodný program pod názvom Zahrajte sa! Podujatie venované detským hrám pod vedením Jany Pakosovej z Centra tradičnej kultúry v Myjave sa odohrá v stredu, 12. júna 2024 od 17.00 h v priestoroch múzea v Prievidzi.

Ako hosť vystúpi Detský folklórny súbor Barka z Diviackej Novej Vsi. Špeciálna prezentácia je prepojená s výstavným podujatím Prázdniny s hračkou (trvanie: 20. máj - 13. september 2024), prístupným počas hlavného programu slávností v rámci mimoriadnych otváracích hodín v sobotu 15. júna 2024 od 14.30 do 18.30 h. (Pre malých i veľkých návštevníkov múzea je určená aj výstava Svet modelov. Makety rôznych dopravných prostriedkov možno uvidieť od 20. mája do 30. septembra 2024.)

Hlavný program 38. Hornonitrianskych folklórnych slávností sa uskutoční v sobotu 15. júna 2024 na Námestí slobody v Prievidzi, bohaté zastúpenie folklórnych zoskupení spečaťujú pretrvávajúcu a rozvíjajúcu sa tradíciu interpretácie tradičnej kultúry a účasť združení i jednotlivcov z mnohých krajov Slovenska i Moravy potvrdzuje nadregionálny význam Hornonitrianskych folklórnych slávností.

Festival folklóru v Prievidzi potrvá od 11. do 15. júna 2024, hlavným organizátorom je Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

Zahrajte sa! - plagát