Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Naši umelci dosiahli veľký úspech nielen za hranicami okresu ale i kraja!

Naši umelci dosiahli veľký úspech nielen za hranicami okresu ale i kraja!

Zúčastnili sme sa vyhodnotenia 59. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2022 v Tekovskom múzeu v Leviciach.

 

Výtvarníčka Elena Nedeliaková z Prievidze bola ocenená za akvarelové obrazy “Úsvit, Pod závojom hmly, Slnečný svit“. Súťažila v 2. skupine: autori nad 26 rokov / A. Kategória – maľba. Získala aj Cenu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milana Belicu, PhD. Predtým pani Nedeliaková získala čestné uznanie v regionálnom kole a hlavnú cenu v krajskom kole.

 

Norbert Chudík z Ráztočna má vystavenú plastiku pod názvom Hlava I., Hlava II. Autor bol ocenený v regionálnom kole, kde dosiahol I. miesto, v krajskom kole čestné uznanie a v celoštátnom kole získal I. miesto vo svojej kategórii.

 

Obraz „Dievča zo zeleného hája“ je vystavený v Synagóge v Leviciach. Jeho autorkou je Terézia Juricová z Prievidze. V regionálnom kole sa umiestnila na II. mieste a v krajskom kole dostala čestné uznanie. Výtvarníčka patrí do skupiny autorov od 15 do 25 rokov – kategória maľba.

 

V Synagóge v Leviciach visí aj obraz „Tundra“, ktorý je dielom Filipa Kotiana z Prievidze. Autor súťažil v skupine nad 25 rokov v kategórii maľba. Bol ocenený v regionálnom kole, kde získal II. miesto a v krajskom kole dostal cenu bez určenia poradia.

 

Všetkým srdečne blahoželáme!

 

https://www.nocka.sk/vysledky-59-rocnika-celostatnej-postupovej-sutaze-neprofesionalnej-vytvarnej-tvorby-vytvarne-spektrum-2022/

Fotogaléria

8 fotografií