Hlavná stránka / Podujatia / Štvrtok? Jedine koncert! Na námestí: SPIRITUAL WAY Zuzana Suchánková

Štvrtok? Jedine koncert! Na námestí: SPIRITUAL WAY Zuzana Suchánková

Termín: od 22.8.2019, 19:00

Štvrtok? Jedine koncert! Na námestí: SPIRITUAL WAY Zuzana Suchánková

Vystúpenie: 22. augusta 2019 o 19:00 h v Café Merlo
(Námestie slobody v Prievidzi)

Vstupné 5 € 

SPIRITUAL WAY

Zuzana Suchánková

S hudbou sa priatelí roky. Patrí k speváčkam, ktorým nechýba hlas, výraz, technika ani profesionálna prax. Keby ešte fungoval Zlatý slávik, v prvej päťdesiatke by sme ju asi hľadali márne, zato v ankete Blues Music (slovakblues.com) tretí rok po sebe obhájila titul Najobľúbenejšia speváčka v roku 2013.

K verejnému vystupovaniu ju priviedol jazzový trubkár Borek Suchánek, s ktorým sa na istú dobu spojili aj ich životné cesty. Na jeho odporúčanie začala brať hodiny spevu u Františka Tugendlieba. Namiesto spievania v zbore, ktorému sa potom mohla začať venovať, rozhodla svoje danosti a kow-how uplatňovať radšej sólovo. Láska k čiernej hudbe ju viedla k spievaniu po anglicky. V predrevolučnej ére na domácej pôde spolupracovala s mnohými špičkovými jazzmanmi, možnosti realizácie žánrovo a jazykovo vyhraneného repertoáru tu však boli obmedzené a preto začína spievať hlavne v zahraničných podnikoch. Svoje dlhoročné účinkovanie „po baroch“ ale nezatracuje, pretože si vždy ustrážila repertoár, rokmi na pódiách získala istotu v hlase, ako aj prax v rôznych hudobných žánroch i štýloch. Hoci ju mnohokrát oslovili, či by nenaspievala nejakú slovenskú popovú pesničku, mala v tom jasno: „...nechcela som to robiť tak, že však najprv sa stanem známa cez pop music, a potom sa začnem hrať na jazzovú, undergroundovú alebo alternatívnu speváčku. Chcela som zostať umelecky verná sama sebe, tomu, čo cítim a čo je pre mňa pravdivé. Ja vôbec akosi dosť nerada prevraciam kabát podľa toho, čo sa práve hodí a je trendy“, hovorí Zuzana Suchánková. 

Zdroj: https://www.popular.sk/zuzana-suchankova-volna-ako-cajka-livingston

http://zuzanasuchankova.com/

 

Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia

S finančným príspevkom Hudobného fondu

Hudobný fond

Štvrtok? Jedine koncert! Na námestí: SPIRITUAL WAY Zuzana Suchánková - plagát


Miesto konania

Námestie slobody v Prievidzi - Café Merlo

Zabezpečuje

Mgr. Magdaléna Hianiková, DiS.art; bližšie informácie: 046 / 512 18 20, 0901 918 822; magdalena.hianikova@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi


 

Často navštevované

Ponuka na zaradenie do databázy RKC

Registrujte sa tu.

Anketa: ako ste s nami spokojní?

Hlasujte tu.

Pripravujeme

21.11.2019 Štvrtok? Jedine koncert! Preßburger Klezmer Band: Baladen 24.10.2019 Štvrtok? Jedine koncert! JAZZ - Ľubomír Gašpar Cimbal Project 18.10.2019 - 19.10.2019 Jeseň je dar 2019 - propozície s prihláškou 03.10.2019 Príbehy argentínskeho tanga

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.