Festival Stanislava Chrena

Festival Stanislava Chrena je koncipovaný ako celoštátna prehliadka seniorského a ľudového divadla, ktorej cieľom je uchovávanie a rozvoj ochotníckeho divadla seniorov, ktorí sa aktívne venujú záujmovo - umeleckej činnosti.

Dvojdňový festival seniorského divadla zahŕňa divadelné predstavenia, hodnotiace a rozborové semináre s divadelnými odborníkmi, vystúpenie hosťa, otvorenie festivalu domácimi umelcami.

Jeho súčasťou je výstava Divadelné návraty a divadelný antikvariát a odovzdávanie pamätných listov. Koná sa raz za dva roky v obci Kanianka, domovskom sídle spoluorganizátora - Divadelného súboru Stanislava Chrena.

Nesie názov po významnom organizátorovi ochotníckeho života na Slovensku a zakladateľovi prvého seniorského divadla v Tisovci. Bol veľkým priateľom divadelného súboru v Kanianke, s ktorým úzko spolupracoval a v mnohom im pomáhal. Na jeho pamiatku pomenovali ochotníci súbor po ňom.

Organizátori: Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Dom kultúry Kanianka a DS S. Chrena, Kanianka

 


Archív obsahuje prierez ročníkov Festivalu Stanislava Chrena 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

Pripravujeme

21.6.2022 - 25.6.2022 Hornonitrianske folklórne slávnosti 2022 11.6.2022 KONTAKT 2022 07.6.2022 Bylinková škola s Adrianou Polereckou 31.5.2022 Učíme sa umeniu 2022: Nebo - maľba oblakov

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.