Hlavná stránka / Koncerty / Štvrtok? Jedine koncert!

Štvrtok? Jedine koncert!

  • Cyklus koncertov s názvom „Štvrtok? Jedine koncert!“ organizuje Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi od roku 2009. Projekt sa zameriava na džez a menšinové žánre.
  • Zámerom koncertného cyklu je skvalitňovať hudobný život v regióne a naďalej prinášať do Prievidza a na hornú Nitru chýbajúcu ponuku džezovej hudby a menšinových žánrov a hudobníkov špičkovej profesionálnej úrovne.
  • Chceme priblížiť poslucháčom menej komerčné žánre a vychovávať poslucháčsku základňu pre kvalitnú nekomerčnú hudbu vysokej profesionálnej úrovne.
  • Zámerom je aj podpora a prezentácia slovenských džezových formácií a interpretov, ako aj predstaviteľov iných menšinových žánrov.
  • Svojou inovatívnou a novátorskou dramaturgiou, ktorá  sa snaží divákom každý rok priniesť niečo objavné, či už sa týka hudobných projektov ako takých, alebo nových projektov hudobných zoskupení a jednotlivcov, ktorí si v regióne vybudovali poslucháčsku základňu, po hudbe tohto typu vzniká prirodzený dopyt.
  • Projekt sa sústreďuje najmä na hudobníkov z radov slovenskej profesionálnej hudobnej scény, ale prináša aj projekty zahraničných hostí. 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

Pripravujeme

21.6.2022 - 25.6.2022 Hornonitrianske folklórne slávnosti 2022 11.6.2022 KONTAKT 2022 07.6.2022 Bylinková škola s Adrianou Polereckou 31.5.2022 Učíme sa umeniu 2022: Nebo - maľba oblakov

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.