Hlavná stránka / Podujatia / Tropický hmyz

Tropický hmyz

Termín: od 23.11.2020, 9:00 do 18.12.2020, 17:00

Tropický hmyz

Galériu RegionArt obsadil tropický hmyz

Pozrite si reportáž RVT Prievidza s Michalom Zacharom

Zberateľ a tropický bádateľ z Prievidze opäť sprístupňuje svoju jedinečnú zberateľskú kolekciu exotického hmyzu. Na návštevníka dýchne exotika rovníka a trópov. Výstava bude verejnosti prístupná od 23.11. do 18.12. 2020.

 

Zberateľ a cestovateľ Michal Zachar z Prievidze vás pozýva nahliadnuť do svojej súkromnej zbierky exotického hmyzu, ktorú zhromažďoval niekoľko rokov. Pokocháte sa pohľadom na denné a nočné motýle z celého sveta. Vidlochvosty, babôčky a nočné motýle z čeľade lišajovitých a okáňovitých patria k tým najatraktívnejším druhom. Vystavovateľ vám predstaví aj zaujímavú zbierku chrobákov, ktoré si doviezol z expedícií po krajinách Afriky, Ázie a Južnej Ameriky.

Ide o mimoriadne zaujímavú výstavu, ktorej súčasťou sú aj živé šváby, pavúky - vtáčkare a pakobylky chované v teráriách.

Priamo v galérii si návštevníci môžu kúpiť rôzne druhy preparovaných motýľov, chrobákov či krabov.

Každý tretí živočích je chrobák

Zberateľ často dostáva otázku, či preparovanie hmyzu nie je iba ich prostým zabíjaním pre výstavné účely. Rád takých ľudí poučí, že hmyz, chrobáky, majú krátky život. V prírode si splnia svoje poslanie, postarajú sa o potomstvo a potom hynú, alebo sa stávajú potravou pre iné živočíchy. Bez preparovania by väčšina ľudí nemohla spoznať pestrosť a tajomstvá hmyzu. Svet hmyzu je najrozsiahlejším živočíšstvom na svete. Odhaduje sa, že na všetkých kontinentoch ho žije okolo tri a pol milióna druhov. Dá sa povedať, že každý tretí živočích na zemeguli je chrobák. „Mnohé druhy ani človek nestihne popísať a už vyhynú,“ hovorí s ľútosťou zanietený cestovateľ.

Ak vás netrápi fóbia z pavúkov a chrobákov, nenechajte si ujsť príležitosť vzhliadnúť túto unikátnu výstavu. Skóre výstavy totiž vylepšuje okrem iného aj zbierka krásnych motýľov.

 


Galéria RegionArt je aj za prísnych pandemických opatrení naďalej otvorená pre verejnosť. Niektoré podujatia sme žiaľ museli zrušiť alebo presunúť, návštevu galérie si však aj naďalej viete vychutnať v bezpečí a pohodlí. Príďte k nám v rúšku, dezinfekciu máme zabezpečenú.  Veríme, že návštevou galérie si oddýchnete a podporíte kultúru, ktorá to v týchto časoch naozaj potrebuje.

Príďte teda do našej galérie na bezrizikové stretnutie s krásou.

 

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19

Trvanie výstavy: 23. 11. - 18. 12. 2020
Pondelok – piatok: 9:00 - 17:00
Vstupné: 1 € / žiaci, študenti  a seniori 0,50 € / ZŤP zadarmo

 Tropický hmyz - plagát


Miesto konania

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi

Zabezpečuje

Mgr. Monika Bartušová; bližšie informácie: 046 512 18 18, 0901 918 819; monika.bartusova@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Fotogaléria 

Nájdete nás na Facebooku

Facebook RKC

Prenájom priestorov

Pripravujeme

19.2.2021 - 21.2.2021 Beniakove Chynorany 2020 13.12.2020 Klasika na zámkoch, hradoch a kaštieľoch: Vokálny recitál Lindy Mellenovej 12.12.2020 - 13.12.2020 Návrat k tradičným remeslám II.: Maľba na sklo 10.12.2020 Štvrtok? Jedine koncert! JAZZ - Ethno Jazz Project

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.