Hlavná stránka / Podujatia / Štvrtok? Jedine koncert! JAZZ: Marián Ševčík Trio

Štvrtok? Jedine koncert! JAZZ: Marián Ševčík Trio

Termín: od 25.3.2021, 18:00

Štvrtok? Jedine koncert! JAZZ: Marián Ševčík Trio

Hoci trojica hudobných hostí, ktorá sa predstaví v rámci koncertného cyklu „Štvrtok? Jedine koncert!“ bežne nepôsobí v stálej zostave, vďaka momentálnej situácii spojenej s pandémiou koronavírusu COVID – 19 si ich vystúpenie budú môcť diváci výnimočne vychutnať

ONLINE prostredníctvom kanálu YouTube RKC v Prievidzi.

  • 25. marec 2021, 18:00 h

 

Účinkujú

  • Martin Uherek – saxofón
  • Róbert Ragan  jr. – kontrabas
  • Marián Ševčík – bicie

https://www.youtube.com/watch?v=Vq1VQynx8_4

https://www.youtube.com/watch?v=joL6JTK8mDs

 


Marián Ševčík

patrí medzi absolútnu bubenícku špičku v stredoeurópskom meradle. Potvrdzuje to nielen jeho spolupráca s celou európsku džezovou scénou, ale i s mnohými umelcami svetového formátu (Joel Frahm, Boris Kozlov, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Donny McCaslin, JoeCohn, Mary Stallings, Bob Mintzer, Kevin Hays, Aaron Goldberg a i.).

Je držiteľom ceny Ladislava Martonika ako jazzman roka 2008. V roku 2019 Ševčík založil kapelu pod svojím menom, s ktorou v roku 2019 absolvoval koncertnú šnúru. Momentálne pôsobí ako odborný asistent na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne a Súkromnom konzervatóriu D. Kardoša v Topoľčanoch.

Spoluhráčmi projektu sú nemenej uznávaní džezoví hudobníci - saxofonista Martin Uherek a  kontrabasista Róbert Ragan Jr.

Martina Uhereka

k džezu priviedol výmenný pobyt v USA, po ktorom začal študovať hru na saxofóne na Konzervatóriu v Banskej Bystrici v triede Mgr. art. Radoslava Solárika. Džez študoval aj pod vedením vynikajúceho jazzového klaviristu Klaudia Kováča.

V roku 2008 založil formáciu Martin Uherek Quartet, s ktorou získal viacero ocenení a v roku 2013 sa kvarteto etablovalo aj na profesionálnej džezovej scéne vystúpením na hlavnom pódiu Bratislavských jazzových dní. V roku 2015 vydala kapela debutové CD s názvom “Walkin’ My Own Way“.

Už v roku 2013 začal Martin Uherek aktívne prezentovať projekt s názvom „Príbehy jazzu“. Projekt kombinuje kvalitnú džezovú hudbu a hovorené slovo, ktoré prostredníctvom historiek a zaujímavých informácií poslucháčom približuje tajomstvá džezu. Po koncertnom prevedení projekt získal aj podobu dvoch hudobných nosičov („Príbehy jazzu“, „Príbehy jazzu Vol.2 – Ako vznikal jazz).

Najmladším z trojice hudobníkov je hráč na kontrabase a basovej gitare -

Róbert Ragan Jr.

Hru na kontrabase študoval v triede svojho otca Róberta Ragana na konzervatóriu v Banskej Bystrici. Popri štúdiách u otca ho hudobne formoval aj renomovaný klavirista a pedagóg Klaudius Kováč.

Róbert pôsobí na slovenskej hudobnej scéne v mnohých formáciách. Taktiež sa venuje vlastnému autorskému projektu Róbert Ragan Jr. Project.

V roku 2018 vydal autorské hudobný CD „Turns“.

 

Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia

S finančným príspevkom Hudobného fondu

Hudobný fond - logo

 

Štvrtok? Jedine koncert! Jazz - Marián Ševčík Trio - plagát


Zabezpečuje

Mgr. Magdaléna Hianiková, DiS.art; hudba@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi


 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Pripravujeme

20.4.2021 Žijeme zdravo: Včelia alchýmia 19.4.2021 Cineama 2021 12.4.2021 - 12.4.2021 Lifecomp: Kritické myslenie

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.