Slovensky / Podujatia / Štvrtok? Jedine koncert! Andrea Bučko & Band

Štvrtok? Jedine koncert! Andrea Bučko & Band

Termín: od 13.10.2022, 18:00

  • Andrea Bučko – klavír, spev
  • Fedor Frešo jr. – basová gitara
  • Ema Kakarová - bicie

Prezentácia nového hudobného albumu Andrey Bučko PÚŠŤAM.

Neobyčajne pútavé hudobné motívy prinesú intímnu výpoveď o púšťaní, ktoré umožňuje vznik nových začiatkov. Mix žánrov ako jazz, pop, folk a šansón zaujmú citlivým speváckym prejavom autorky a jej kapely.

 

Andrea Bučko (1989)

patrí posledné roky k výrazným hudobným zjavom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov, tiež spieva, hrá na klavíri, režíruje a venuje sa pedagogickej činnosti. Momentálne pracuje ako dramaturgička štúdia Olympia v muzikálovom divadle Nová scéna. 

Andrea vydala už 4 autorské hudobné albumy (z čoho album Morena vznikol v spolupráci s herečkou SND Dominikou Kavaschovou pre inscenáciu MORENA), napísala hudbu pre viaceré divadlá a aj zopár albumov pre deti. V septembri tohto roku vydáva aj nový sólový album v slovenčine s názvom Púšťam.

Andrea svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí (Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné).  

Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. 

 


Vstupné: 5 €

Podujatie sa koná s finančným príspevkom Hudobného fondu: https://www.hf.sk

 

S finančným príspevkom Hudobného fondu

Hudobný fond - logo

 

Štvrtok? Jedine koncert! Andrea Bučko & Band - plagát


Miesto konania

sála RKC v Prievidzi

Zabezpečuje

Mgr. Magdaléna Hianiková, DiS.art; 0901 918 822; hudba@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi


 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Pripravujeme

29.10.2022 - 30.10.2022 Návrat k tradičným remeslám 2022: Hrnčiarstvo 13.10.2022 Štvrtok? Jedine koncert! Andrea Bučko & Band 08.10.2022 - 09.10.2022 POZOR, ZMENA TERMÍNU! Návrat k tradičným remeslám 2022: Drotárstvo 29.9.2022 Dni seniorov: Skryté choroby srdca

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.