Hlavná stránka / Podujatia / O čom deti (ne)hovoria

O čom deti (ne)hovoria

Termín: od 23.5.2022, 16:00

O čom deti (ne)hovoria

Pozývame vás na online webinár pre pomáhajúce profesie, pedagógov a sociálnych pracovníkov zameraný na pomáhajúcu intervenciu pre deti, ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii.

 

23. máj 2022 o 16:00 h / ZOOM

Trvanie webinára bude 60 - 90 minút podľa dĺžky diskusie.

Počet účastníkov je limitovaný na max. 20, preto neváhajte a prihláste sa. Pre získanie potvrdenia o účasti prosím napíšte na: vzdelavanie@rkcpd.sk


 

Ak pracujete ako pomáhajúci profesionál (pedagóg, koordinátor prevencie, špeciálny pedagóg, školský psychológ, sociálny pracovník) je vašou úlohou - obzvlášť v súčasnom období - podporovať a posilňovať deti a žiakov v tom, aby čo najlepšie zvládali napätie, neistotu a stres.

Webinár s detskou psychologičkou a zároveň autorkou terapeutických rozprávkových kníh pre deti PhDr. Andreou Nagyovou vám ponúkne teoretické aj praktické techniky a metódy, ktoré môžete efektívne začleniť do vášho repertoára intervencií.

Náplňou webinára bude:

  • psychologická podpora pre deti, ktoré zažili nepriaznivú životnú situáciu
  • ako porozumieť možným problémovým prejavom v správaní detí
  • aktivity pre pedagógov na vytvorenie dobrej klímy v triede
  • práca s knižkou Moje zázračné príbehy, alebo o čom deti (ne)hovoria
  • prípadové štúdie ako príklady z praxe
  • diskusia

 

Cena webinára: 5 €

Zakúpením vstupenky cez tootoot.fm získate prístupové údaje na ZOOM: https://lnk.sk/dr47

V prípade problému platby za vstupenku cez Tootoot využite možnosť platby priamo na náš účet. Kontaktujte nás na e-mail: vzdelavanie@rkcpd.sk


 

Lektorka

PhDr. Andrea Nagyová je detská psychologička. Má viacročnú psychologickú prax v oblasti pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Je autorkou kníh Rozprávky nielen na čítanie (2011, kniha dostala odporúčaciu doložku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ako didaktická pomôcka na prevenciu v oblasti sociálno-patologických javov na školách) a Liečivé príbehy lienky Danielky, alebo prvá pomoc pre rodičov (2013). V roku 2016 jej vyšla tretia kniha Moje zázračné príbehy alebo o čom deti (ne)hovoria.

Pracuje ako psychoonkologička pre Ligu proti rakovine SR. Realizuje programy na školách v oblasti prevencie a kariérneho poradenstva. Zúčastňuje sa ako lektorka na rôznych  vzdelávacích aktivitách, je jej blízka arteterapia.

O čom deti (ne)hovoria - plagát


Zabezpečuje

Mgr. Monika Bartušová; 046 512 18 18, 0901 918 819; vzdelavanie@rkcpd.sk

Organizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi


 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

Pripravujeme

21.6.2022 - 25.6.2022 Hornonitrianske folklórne slávnosti 2022 11.6.2022 KONTAKT 2022 07.6.2022 Bylinková škola s Adrianou Polereckou 31.5.2022 Učíme sa umeniu 2022: Nebo - maľba oblakov

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.