Hlavná stránka / Koncerty / Klasika na zámkoch, hradoch a kaštieľoch

Klasika na zámkoch, hradoch a kaštieľoch

  • Projekt Klasika na zámku zahŕňa cyklus koncertov vážnej hudby, ktoré sú umiestnené do historických priestorov regiónu hornej Nitry. Konajú sa v kaštieľoch, kostoloch a iných historických objektoch v okresoch Prievidza a Partizánske.
  • Zámerom projektu je prepojenie vážnej hudby s historickou architektúrou týchto priestorov, ktoré nielen svojou atmosférou, ale i vynikajúcimi akustickými podmienkami ponúkajú divákovi i umelcom kvalitný umelecký zážitok v priestoroch, kam klasická hudba bezpochyby patrí. 
  • Cieľom je umožniť regionálnemu divákovi kontakt s profesionálnou klasickou hudbou, podporiť slovenskú hudobnú scénu a jej protagonistov a prilákať na koncerty divákov, pre ktorých sa návšteva koncertu stane pravidelnou súčasťou ich kultúrneho života. Novátorskou a invenčnou dramaturgiou ich nielen vzdelávať v oblasti súčasného hudobného diania, ale aj prilákať k tejto hudbe čoraz väčšie množstvo ďalších divákov nielen z radov profesionálnych hudobníkov a umelcov žijúcich v regióne (hudobných pedagógov, hudobníkov, pedagógov ZŠ a SŠ, výtvarníkov, divadelníkov a iných), ale aj širokú verejnosť, ktorá sa s vážnou - klasickou hudbou bežne nestretáva.
  • Osloviť chceme aj detského poslucháča, najmä žiakov ZUŠ v regióne, aby sme u nich vzbudili chuť do hry a motivovali ich k profesionálnej hudobnej dráhe, minimálne však vychovali poslucháča vážnej hudby ďalšej generácie.


 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

Pripravujeme

21.6.2022 - 25.6.2022 Hornonitrianske folklórne slávnosti 2022 11.6.2022 KONTAKT 2022 07.6.2022 Bylinková škola s Adrianou Polereckou 31.5.2022 Učíme sa umeniu 2022: Nebo - maľba oblakov

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.