Ochotnícke javisko

Regionálna postupová súťaž a prehliadka ochotníckeho divadla hornej Nitry v sebe spája 3 súťaže a prehliadky, a to divadlo mladých, divadlo dospelých hrajúcich deťom a neprofesionálne divadlo dospelých.

Hlavným cieľom  projektu je  nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti divadla mladých, neprofesionálneho divadla dospelých a dospelých hrajúcich deťom.

Cieľom je aj prezentovať a konfrontovať umeleckú úroveň a výsledky činnosti divadelných súborov a zároveň sledovať a odborne ich usmerniť, zvyšovať odbornú a umeleckú úroveň súborov prostredníctvom vzdelávacej časti súťaže, získať spätnú väzbu od laickej a odbornej verejnosti, ako aj reflektovať umenie interakciou s divákom a vzájomnou konfrontáciou s inými divadelnými súbormi.

Organizátor: Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

 


Archív obsahuje prierez ročníkov súťaže Ochotnícke javisko 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

YouTube kanál RKC v Prievidzi

Pozrite si záznam z výstavy Emília Jakubisová: Tesná brána

Tootoot.fm

Whiskyho cestovateľské kino: Srí Lanka

Možnosť zakúpenia vstupenky cez Tootoot

Pripravujeme

05.11.2021 - 06.11.2021 Divertimento Musicale 2021 03.11.2021 - 03.12.2021 Výstava keramiky 30.10.2021 Dni seniorov: Ovocinársky kompas 28.10.2021 Mjartanovo Sebedražie: Medzi láskou a autoritou

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.