Hlavná stránka / Koncerty

Koncerty

Štvrtok? Jedine koncert!

Cyklus koncertov organizuje Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi od roku 2009.

Zámerom koncertného cyklu je skvalitňovať hudobný život v našom regióne, naďalej prinášať do Prievidze a na hornú Nitru chýbajúcu ponuku džezovej hudby a menšinových žánrov, hudobníkov na špičkovej profesionálnej úrovni, priblížiť poslucháčom menej komerčné žánre a naďalej vychovávať poslucháčsku základňu pre kvalitnú nekomerčnú hudbu.

Svojou inovatívnou a novátorskou dramaturgiou, ktorá sa snaží divákom každý rok priniesť niečo objavné, či už sa týka hudobných projektov ako takých, alebo nových projektov hudobných zoskupení a jednotlivcov, ktorí si v regióne vybudovali poslucháčsku základňu, po hudbe tohto typu vzniká prirodzený dopyt.

Cieľom je aj podpora a prezentácia slovenských džezových formácií a interpretov, ako aj predstaviteľov iných menšinových žánrov, ďalej hudobníkov z radov slovenskej profesionálnej hudobnej scény. Dramaturgia býva doplnená aj renomovanými inšpiratívnymi zahraničnými hosťami.


 

Nedeľná klasika

Projekt zahŕňa koncerty vážnej hudby v priestoroch Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi.

Naším zámerom je priniesť klasickú hudbu, a to najmä 20. a 21. storočia reprezentovanú slovenskými interpretmi a hudobnými zoskupeniami a súčasnými skladateľmi tiež najmä slovenskými. 

Nedeľná klasika je určená milovníkom vážnej hudby, hudobníkom regiónu horná Nitra a samozrejme širokej verejnosti. Poslaním koncertov je šírenie osvety v oblasti súčasnej vážnej, či experimentálnej hudby a propagácia slovenských interpretov tejto hudby, ako aj slovenských skladateľov súčasnej vážnej hudby 21. storočia.


 

Klasika na zámkoch, hradoch a kaštieľoch

Cyklus koncertov vážnej hudby, ktoré sa konajú v kaštieľoch, kostoloch a iných historických objektoch v okresoch Prievidza a Partizánske. Spájame vážnu hudbu s historickou architektúrou týchto priestorov, ktoré nielen svojou atmosférou, ale i vynikajúcimi akustickými podmienkami ponúkajú divákovi i umelcom kvalitný umelecký zážitok v priestoroch, kam klasická hudba bezpochyby patrí. 

Podporujeme slovenskú hudobnú scénu a jej protagonistov s cieľom prilákať na koncerty divákov. Novátorskou a invenčnou dramaturgiou chceme nielen vzdelávať v oblasti súčasného hudobného diania, ale aj prilákať k tejto hudbe čoraz väčšie množstvo ďalších divákov nielen z radov profesionálnych hudobníkov a umelcov žijúcich v regióne (hudobných pedagógov, hudobníkov, pedagógov ZŠ a SŠ, výtvarníkov, divadelníkov a iných), ale aj širokú verejnosť, ktorá sa s vážnou - klasickou hudbou bežne nestretáva.

 

 

Kontakt: Mgr. Magdaléna Hianiková, DiS.art; 046 / 512 18 20, 0901 918 822; magdalena.hianikova@rkcpd.sk 

Nájdete nás na Facebooku

Facebook RKC

Prenájom priestorov

Pripravujeme

04.12.2020 - 06.12.2020 Beniakove Chynorany 2020 - propozície 11.11.2020 Andrej Šeban Kvadrofonické turné 2020 06.11.2020 Webinár: Multidisciplinárna spolupráca v prevencii 29.10.2020 - 04.12.2020 Tropický hmyz

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.