Hlavná stránka / Aktuality / Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2021 - vyhodnotenie krajského kola

Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2021 - vyhodnotenie krajského kola

25. ročník krajskej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Vyhodnotenie

Odborná porota: PaedDr. Elena Porubänová; akademický sochár Igor Mosný; Ing. Jozef Vydrnák

Do súťaže bolo prihlásených 99 diel od 43 autorov.

Porota odporučila vystaviť 70 diel od 42 autorov a navrhla udeliť 1 hlavnú cenu, 5 cien a 11 čestných uznaní. 

 


Ocenenia

Hlavná cena

Stanislava Vojtková, Považská Bystrica • Mosty nad Váhom I, akryl; Mosty nad Váhom II, akryl; Čakanie na..., akryl; Magický podvečer, akryl

 

Skupina I., od 15 do 25 rokov, kategória A: maľba

Cena: Laura Stropková, Trenčianska Turná • Freedom, olej; Autoportrét, kombinovaná technika 

Čestné uznanie: Filip Kotian, Nováky • Akvarko, kombinovaná technika; Prechádzka v lete, kombinovaná technika 

 

Skupina I., od 15 do 25 rokov, kategória B: kresba, grafika

Cena: neudelená

 

Čestné uznanie: Laura Stropková, Trenčianska Turná • Nezlomní, perokresba; Navždy a ďaleko, perokresba

 

Skupina I., od 15 do 25 rokov, kategória C: priestorová tvorba

Cena: neudelená 

Čestné uznanie: neudelené 

 

Skupina II., nad 25 rokov, kategória A: maľba

Ceny bez určenia poradia:

  • Marianna Ambrušová, Stará Turá • Slimák pirát, čo prehodil klapku na oko cez vedro, akryl; Pri večeri s mravcolevom jemne vlhla krevetke tretia noha naľavo, akryl
  • Elena Nedeliaková, Prievidza • Dotyky – abstrakt, akvarel; Jesenné variácie – abstrakt, akvarel; Harmónia – abstrakt, akvarel 

Čestné uznanie:

  • Oľga Belovická, Trenčín • Kytica I, II, akryl
  • Róbert Čudai, Trenčín • G.3.4., suchý pastel; Tri, suchý pastel
  • Karol Matejka, Považská Bystrica • Dievčatá s kozami, olej; Fašiangy, olej
  • Hedviga Vozáriková, Opatovce nad Nitrou • Za oponou, olej

 

Skupina II., nad 25 rokov, kategória B: kresba, grafika

Cena: neudelená 

Čestné uznanie:

  • Ján Balaj, Mníchova Lehota • Kolekcia kresieb, kresba                             
  • Michal Gaman, Prievidza • Úsmev na pláži, kombinácia grafitovej ceruzky a uhlíka; Skúsenosti na tvári, kombinácia grafitovej ceruzky a uhlíka

 

Skupina II., nad 25 rokov, kategória C: priestorová tvorba

Cena: Norbert Chudík, Ráztočno • Prirodzený stav, plastika kameň

Čestné uznanie:

  • Lýdia Ivaňová, Trenčín • Púpava, keramika, šamot        
  • Jaroslav Svetlík, Trenčín • Torzo, plastika    
  • Katarína Vozáriková, Trenčín • Leto, paličkovanie 

                                            

Kategória D: insitná tvorba

Cena: Ján Nedorost, Trenčín • Brány pekla otvorené, akryl; Slávnosť na zámku, akryl   

 


Zoznam vystavených diel a vystavujúcich autorov

Skupina I., od 15 do 25 rokov, kategória A: maľba

Prihlásení 4 autori, 11 diel • Vystavení: 4 autori, 8 diel         

  • Nikol Sadloňová, Stará Turá • Svetabôľ, olej; Demoralizácia, olej; Duchapustá, olej
  • Laura Stropková, Trenčianska Turná • Freedom, olej; Autoportrét, kombinovaná technika  
  • Filip Kotian, Nováky • Akvarko, kombinovaná technika; Prechádzka v lete, kombinovaná technika; Prechádzka v lete, Kombinovaná- akryl, fixka na vodnej báze
  • Natália Žáčiková, Prievidza • Sliepky, akryl     

 

Skupina I., od 15 do 25 rokov, kategória B: kresba, grafika

Prihlásení: 1 autor, 2 diela • Vystavení: 1 autor, 2 diela      

  • Laura Stropková, Trenčianska Turná • Nezlomní, perokresba; Navždy a ďaleko, perokresba 

     

Skupina II., nad 25 rokov, kategória A: maľba

Prihlásení 26 autori, 64 diel • Vystavení: 25 autorov, 43 diel

  • Ľubomír Abaffy, Prievidza • Blue Blues, akryl                 
  • Marianna Ambrušová, Stará Turá • Slimák pirát, čo prehodil klapku na oko cez vedro, akryl; Pri večeri s mravcolevom jemne vlhla krevetke tretia noha naľavo, akryl  
  • Ján Balaj, Mníchova Lehota • Rodina, akryl; Rozhovor I, tuš, akryl; Rozhovor II, tuš, akryl
  • Anna Balajová, Trenčín • Jánošíkove diery, kombinovaná technika; Vysoká jaskyňa, kombinovaná technika; Jaskyňa Deravá skala, kombinovaná technika         
  • Zuzana Baranovič Janíčková, Trenčín • Pohyb I, II, akryl
  • Oľga Belovická, Trenčín • Kytica I, II, akryl             
  • Lucia Benková, Kocurany • Čerešne, akryl       
  • Róbert Čudai, Trenčín • G.3.4., suchý pastel; Tri, suchý pastel            
  • Marian Filo, Trenčín • Skaza, akryl                 
  • Janka Komandelová, Trenčín • Na chalupe, akryl      
  • Silvia Kútna, Trenčín • Na prechádzke, akryl
  • Lena Lukičová, Trenčín • Energia, akryl            
  • Milan Maťaše, Trenčín • Golgota, akryl    
  • Karol Matejka, Považská Bystrica • Dievčatá s kozami, olej; Fašiangy, olej    
  • Elena Nedeliaková, Prievidza • Dotyky – abstrakt, akvarel; Jesenné variácie – abstrakt, akvarel; Harmónia – abstrakt, akvarel     
  • Stanislav Neštický, Trenčín • Rodný môj kraj, olej     
  • Josef Novák, Považská Bystrica • Zátišie s pomarančmi, akryl a tempera     
  • Gabriel Petráš, Trenčín • Za oknom, akryl; Trenčín, akryl na dreve          
  • Daniela Rešetková, Trenčín • Jarné kvety, akvarel     
  • Tibor Scherhaufer, Trenčín • Kubrický les I, II, olej     
  • Jaroslav Svetlík, Trenčín • Zvádzanie, olej; Súlad, olej       
  • Zuzana Šušlíková, Považská Bystrica • Pri mori, olej        
  • Stanislava Vojtková, Považská Bystrica • Mosty nad Váhom I, akryl; Mosty nad Váhom II, akryl; Čakanie na..., akryl; Magický podvečer, akryl  
  • Hedviga Vozáriková, Opatovce nad Nitrou • Za oponou, olej     
  • Ľubomír Zdurienčik, Papradno •  Odysea, akryl

 

Skupina II., nad 25 rokov, kategória B: kresba, grafika

Prihlásení 3 autori, 9 diel • Vystavení: 3 autori, 7 diel

  • Ján Balaj, Mníchova Lehota • Kolekcia kresieb, kresba 
  • Michal Gaman, Prievidza • Úsmev na pláži, kombinácia grafitovej ceruzky a uhlíka; Skúsenosti na tvári, kombinácia grafitovej ceruzky a uhlíka    
  • Tibor Scherhaufer, Trenčín • A. Dubček – k 100. výročiu narodenia, kresba ceruzkou; Portrét muža, kresba ceruzkou

 

Skupina II., nad 25 rokov, kategória C: priestorová tvorba

Prihlásení 11 autori, 13 diel • Vystavení: 11 autorov, 11 diel   

  • Tibor Hlinka, Bojnice • Drak, kovová skulptúra     
  • Norbert Chudík, Ráztočno • Prirodzený stav, plastika kameň  
  • Miroslava Chorvátová, Chocholná-Velčice • Tolerancia individualít, keramika, enogobovanie  
  • Miroslav Ivaňo, Melčice-Lieskové • kolekcia šperkov     
  • Lýdia Ivaňová, Trenčín • Púpava, keramika, šamot      
  • Romana Liptáková, Kostolná-Záriečie • Kohút na tanieri, farby na porcelán, akryl   
  • Janka Masárová, Trenčín • Krajina, textilná tapiséria – „maľba“ vlnou    
  • Jaroslav Svetlík, Trenčín, Torzo, plastika   
  • Daniela Rešetková, Trenčín • Vzdušné slnečnice I, textilná tapiséria – „maľba“ vlnou    
  • Anita Šebíková, Nová Dubnica • Emanácie Orla, asamláž      
  • Katarína Vozáriková, Trenčín • Leto, paličkovanie

 

Kategória D: insitná tvorba                                                                                     

Prihlásení 6 autori, 14 diel • Vystavení: 6 autor, 9 diel

  • Ján Brídzik, Mníchova Lehota • Nedeľa v máji I, II, olej     
  • Marta Luptáková, Trenčín • Konská trojka v zime, akryl  
  • Martina Miciaková, Považská Bystrica • Návrat domov, akryl 
  • Ján Nedorost, Trenčín • Brány pekla otvorené, akryl; Slávnosť na zámku, akryl 
  • Edita Škárová, Trenčín • Vtedy..., akryl; A dnes ..., akryl 
  • Margita Zapalačová, Trenčín • Karkulka zablúdila?, akryl


 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Online podujatia na YouTube

YouTube kanál RKC v Prievidzi

Pozrite si záznam z výstavy Emília Jakubisová: Tesná brána

Tootoot.fm

Whiskyho cestovateľské kino: Srí Lanka

Možnosť zakúpenia vstupenky cez Tootoot

Pripravujeme

05.11.2021 - 06.11.2021 Divertimento Musicale 2021 03.11.2021 - 03.12.2021 Výstava keramiky 30.10.2021 Dni seniorov: Ovocinársky kompas 28.10.2021 Mjartanovo Sebedražie: Medzi láskou a autoritou

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.