Hlavná stránka / Aktuality / Pošlite svoj tip do súťaže Pro Patria (cena za zachovanie a príkladnú obnovu tradičnej architektúry)

Pošlite svoj tip do súťaže Pro Patria (cena za zachovanie a príkladnú obnovu tradičnej architektúry)

        logo pro patria

 PRO PATRIA

 cena za zachovanie a príkladnú obnovu tradičnej architektúry

Pošlite svoj tip!

Videli ste pri túlaní sa mestečkami a obcami hornej Nitry pekne obnovený starý, tradičný dom alebo iný architektonicky zaujímavý objekt?

Ak áno, máte príležitosť zapojiť sa do súťaže PRO PATRIA a nahlásiť svoj vytipovaný dom aj s fotografiou na internetovú stránku Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, ktoré spustilo prvý ročník súťaže zameranej na zachovanie a príkladnú obnovu tradičnej architektúry v regióne.

Do súťaže môže ukážkovo renovovaný objekt historickej hodnoty prihlásiť buď samotný vlastník, alebo ktokoľvek, koho takto obnovený objekt zaujal. Cieľom je upozorniť na ľudí, ktorí dokázali z vlastného presvedčenia a z vlastných finančných prostriedkov zachrániť v obciach (v dedine či v meste) tradičnú stavbu a tak sa pričiniť o jej zviditeľnenie! 

Fotografie so stručným popisom posielajte na email: osvetapd@gmail.com do 31. 8. 2022

Tešíme sa na vaše príspevky.

 Pro Patria

PRO PATRIA

Názov súťaže je prevzatý z latinčiny a v preklade znamená čin, skutok vykonaný v prospech domoviny, vlasti. Prvý ročník v hornonitrianskom regióne vyhlasuje a organizuje Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, ktoré je okresným metodickým a vzdelávacím centrom v regióne hornej Nitry a už viac ako 50 rokov sa stará o rozvoj miestnej a regionálnej kultúry.

Inšpiráciu nájdete v galérii RegionArt na Záhradníckej ulici 19 v Prievidzi alebo vzhliadnutím medailónov ocenených domov prvého ročníka súťaže PRO PATRIA na RTV Prievidza.

http://www.rtvprievidza.sk/home/region/8668-kamenny-dom-ziskal-cenu-pro-patria

https://www.youtube.com/watch?v=lpzLdQ48WF0

mapa

  

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Pripravujeme

15.9.2022 Počuli sme vrúcny hlas 06.9.2022 - 04.10.2022 Kruh CIRCLE 13.8.2022 Oslavy 78. výr. SNP a 77. výr. skončenia 2. svet. vojny

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.