Program

36. Hornonitrianske folklórne slávnosti

21. – 25. júna 2022 v Prievidzi 

Tradície, minulosť, život našich predkov, ľudové piesne, tance, tradičný odev, remeslá, zvyky. Čriepky, ktoré sú vryté do našich duší. Otvorme oči a objavme ich, pretože nám môžu pomôcť nájsť naše korene a možno aj samých seba. 

PROGRAM 

UTOROK 21. 6. o 17:00

Galéria RegionArt pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19

VERNISÁŽ VÝSTAVY OTVÁRANIE OČÍ

Výstava fotografií ľudovej architektúry Jozefa Lenharta a Milana Tarabčíka spojená s odovzdávaním cien PRO PATRIA za príkladnú obnovu tradičnej ľudovej architektúry na hornej Nitre

Výstava: 22. 6. – 31. 8. 2022 

 

STREDA 22. 6. o 17:00

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, Košovská cesta 9

BIELE BOHATSTVO

Prezentácia tradičného odevu čičmiansko-belianskej oblasti v zbierkach Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

 

ŠTVRTOK 23. 6. o 17:00

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

PIESEŇ V MOJOM ŽIVOTE

Belej sa mi, belej

Program venovaný spomienkam na život, tradície a zvyky v obciach belianskej doliny.
Účinkujú členovia FSk Strážovanka - Zliechov, FSk Belanka – Valaská Belá, FSk Vrchárka - Čavoj, FSk Košarinka – Temeš

Réžia: Anastázia Kubová 

 

PIATOK  24. 6.

Námestie slobody Prievidza 

17:00  Privítanka, slávnostné otvorenie 36. HFS

17:30  Veselože

Program detských folklórnych súborov

Réžia: Elvíra Hrbíková, Milena Fábiková 

 

19:30   Medailón FS Vtáčnik

Spomienkový program k 50. výročiu založenia folklórneho súboru

Réžia: Tomáš Bakyta

 

21:00   Škola tanca

Event Home Prievidza

Tance hornej Nitry

Lektori: Michal Dudáš, Anna Dudášová

Účinkujú: ĽH Beťári, ĽH súrodencov Michalcovcov, ĽH FSk Lubená

vstupné 2 €

 

SOBOTA  25. 6.                                           

Námestie slobody Prievidza 

16:00 Mladé výhonky

Program úspešných interpretov detského hudobného folklóru

Réžia: Martina Richter

 

17:00 Povedačky (... tak vraveli stará mať)

Program folklórnych skupín z regiónu hornej Nitry

  • Hájiček, Chrenovec–Brusno  
  • Lubená, Poluvsie
  • Košovan, Kanianka                       
  • Sielnica, Lazany
  • Boršina, Nitrianske Sučany             
  • Rokôška, Nitrianske Rudno
  • Vrchárka, Čavoj         
  • Krovinky, Veľká Lehôtka
  • Hôrky, Čereňany          
  • Strážovanka, Zliechov
  • Marinka, Nováky        
  • Bazalička, Ráztočno
  • Oslianka, Oslany      
  • Bukovec, Diviaky nad Nitricou
  • Novejsanka, Diviacka Nová Ves        
  • Borievka, Sebedražie
  • Košarinka, Temeš          
  • Belanka, Valaská Belá

Réžia: Stanislav Malega

 

20:00 FS Šarišan

Vystúpenie hlavného hosťa FS Šarišan z Prešova 

21:30 Koník na dne duše

Program venovaný 15. výročiu folklórneho súboru Senior Vtáčnik

Účinkujú: FS Senior Vtáčnik, DFS a DĽH Malý Vtáčnik.

Réžia: Elvíra Hrbíková

vstupné 2 €

 

MODERÁTORI: Radka Tarabčíková, Jozef Strečanský

 

Folklórny festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia

 

Prečítajte si aj tlačovú správu v priloženom dokumente (pdf)


Súvisiace dokumenty

Fotogaléria



 

RKC na Facebooku a Instagrame

Facebook RKCInstagram RKC

Pripravujeme

19.3.2023 miniaTOUR: Katarína Koščová a Daniel Špiner 01.3.2023 - 29.3.2023 Prizma 2023 27.2.2023 Učíme sa umeniu 2023: Štúdie prírodnín v kresbe 24.2.2023 …Jedine koncert! Nany Hudák & Žamboši /CZ/

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v centre.